Blog   |  Ile państwa w gospodarce?

Ile państwa w gospodarce?

Kiedyś byłem naiwny, i jak wstępowałem do KoLibra i UPR myślałem, że sprywatyzować trzeba wszytko, bo i tak będzie to lepsze niż pozostawienie tych firm w państwowych rękach, czas skorygował jednak moje poglądy. Nadal uważam, że większa część gospodarki powinna być prywatna, ale do dziś wielu wolnorynkowców, patrzy na prywatyzacje tak jak ja kiedy miałem 27 lat, ale tak naprawdę takie patrzenie nie uwzględnia jednej rzeczy, złego wrogiego świata, który nas otacza. Nie ma bezinteresownych koncernów, każdy gra do jakiejś bramki.

Polski bombowiec Łoś przekazany armii w społecznym darze.

Oddaliśmy nasze firmy państwowym firmom z Niemiec, Francji czy Rosji, dopuszczając do tego, że to rządy tych krajów decydują o stanie polskiej gospodarki. Sam pracowałem 7 lat w wielkim niemieckim koncernie, akurat prywatnym, ale zarząd tej firmy działa w interesie państwa niemieckiego, bo na jego czele stoją niemieccy patrioci. To oni sprawiają że najważniejsze centra rozwoju znajdują się na terenie Niemiec, a polski inżynier często zamienia się w sprzedawcę obcych produktów.

Niestety Państwo tak słabe jak Polska powinno bardzo uważnie patrzeć na to co się dzieję z naszą gospodarką, rząd Wolnej Polski powinien zakazać przejmowania polskich firm przez koncerny kontrolowane przez obce rządy. Strategiczne dla Państwa dziedziny gospodarki powinny pozostać w rękach Państwa jak np zbrojeniówka czy energetyka. Można byłoby dokonać ich prywatyzacji w przypadku gdyby istniały silne koncerny prywatne o polskich korzeniach. My niestety dopuściliśmy do wyprzedania wielu firm za bezcen i uczynienia z Polski kolonii innych większych krajów. A przypomnijmy, że to właśnie II RP własnymi siłami tworzyła Centralny Okręg Przemysłowy, własnymi siłami tworzyła Łosie i inne cuda techniki tamtych czasów, dziś nasi inżynierowi piszą doktoraty z rzeczy, które już dawno zostały odkryte, zapaść polskiej nauki powiązana jest właśnie z brakiem silnego polskiego przemysłu i potrzeby istnienia polskiego zaplecza naukowego. Polska potrzebuje mądrego Państwa w gospodarce !!! Nie tysięcy biurokratów, ale kochających ten kraj zapaleńców i patriotów.

A resztę można prywatyzować byle z głową, jestem dalej za likwidacją przymusu ubezpieczeń społecznych, za prywatnymi szpitalami, prywatnymi szkołami, byle ich prywatyzacja nie przebiegała na cmentarzach, lub w kabinetach “liberałów” z PO

 

Komentarze facebookowe

komentarze (y)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.